Filmowe środy z MŻW – repertuar na marzec 2025

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprezentowało repertuar „Filmowych śród z MŻW” na marzec 2025.
 

Bezpłatne bilety na seanse można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je (w zależności od dostępności), dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061.

Jedna osoba może maksymalnie odebrać/zarezerwować 4 bilety – ich odbiór powinien nastąpić najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem. Bilety wydawane są na najbliższy seans.

Kontaktować w sprawie rezerwacji należy się od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 18.00 bądź w niedzielę w godz. 10.00 – 16.00, pamiętając o tym, że placówka w okresie świątecznym jest nieczynna.


DZIEWCZYNA Z IGŁĄ
środa 26 marca, godz. 18:00

Karoline, młoda pracownica fabryki stara się przetrwać w Kopenhadze tuż po pierwszej wojnie światowej. Gdy zachodzi w ciążę, traci pracę i zostaje pozostawiona sama sobie.

Wtedy poznaje Dagmar – charyzmatyczną właścicielkę nielegalnej agencji adopcyjnej, pomagającej matkom znaleźć nowe domy dla ich niechcianych dzieci.

Nie mając żadnej alternatywy, Karoline podejmuje u Dagmar pracę jako mamka. Kobiety nawiązują niċ porozumienia, jednak świat Karoline rozpada się na kawałki, gdy odkrywa szokująca prawdę o swojej mocodawczyni.

Gatunek: dramat
Produkcja: Dania, Polska, Szwecja
Czas: 115 min