W Ostrołęce rozpoczął się ważny etap dyskusji nad kształtem polskiej edukacji. Mazowiecka Kurator Oświaty, Wioletta Krzyżanowska, zainaugurowała społeczne konsultacje dotyczące nowej podstawy programowej, dając tym samym lokalnym pedagogom możliwość aktywnego współtworzenia przyszłości szkolnictwa.
Spotkanie w Ostrołęce otworzyło serię konsultacji, podczas których nauczyciele z całego regionu będą mogli przedstawić swoje przemyślenia i propozycje zmian w systemie edukacji. To właśnie nauczyciele, pracując bezpośrednio z uczniami, najlepiej rozumieją potrzeby współczesnej edukacji.
Kluczowym punktem spotkania była prezentacja nowego profilu absolwenta, którą przedstawił Wizytator Delegatury Ostrołęckiej, Dariusz Wiśniewski. Nauczyciele skupili się m.in. na podstawie programowej z informatyki. To szczególnie istotny obszar w dobie postępującej cyfryzacji i rosnącej roli technologii w życiu codziennym.
- Przez najbliższe dni nauczyciele składać będą swoje propozycje, dotyczące przyszłości polskiej edukacji - wskazuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Konsultacje w Ostrołęce to pierwszy krok w szerszym dialogu o przyszłości polskiej edukacji. Zgłoszone propozycje zostaną poddane szczegółowej analizie i mogą wpłynąć na ostateczny kształt nowej podstawy programowej.