Izabela Stelmańska zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w urzędzie marszałkowskim i prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej znalazła się w pierwszej 10 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce.
Po raz siódmy portal WaszaTurystyka.pl ogłosił listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Tworzą ją osoby, które realnie wywierają największy wpływ na turystykę w Polsce. Na tegorocznej Liście znalazło się 15 reprezentantów touroperatorów i agentów, 9 przedstawicieli hotelarzy, 23 reprezentantów samorządów i organizacji turystycznych, 7 urzędników, 10 przewoźników lotniczych, autobusowych i kolejowych, 5 reprezentantów portów lotniczych, 7 przedstawicieli atrakcji turystycznych, muzeów, parków rozrywki, 5 reprezentantów ubezpieczycieli. 16 osób zadebiutowało na liście lub wróciło na nią po przerwie.
W pierwszej dziesiątce
Na 8. miejscu rankingu uplasowała się Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w urzędzie marszałkowskim i prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jest to również najwyższe miejsce w rankingu przyznane kobiecie.
Tak charakteryzują ją organizatorzy rankingu: Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, lubianych i szanowanych urzędniczek. Najskuteczniejsza prezes wszystkich ROT-ów w Polsce. Inne Regionalne Organizacje Turystyczne powinny ją sklonować. Królowa turystyki na Mazowszu, obdarzona wielkim zaufaniem branży turystycznej w regionie, ale i poza nim. Izabela Stelmańska to znakomity przykład autentycznej i niewymuszonej kariery w środowisku turystycznym. Najbardziej rozpoznawalna, lubiana i szanowana urzędniczka i działaczka samorządowa w jednej osobie. Powszechnie uważana za turystyczną twarz Mazowsza. Niezwykle aktywna i skuteczna – w trudnym okresie potrafiła zadbać o pomoc dla mazowieckich przedsiębiorców. Szczególnie intensywnie propaguje turystykę aktywną i kulturalną.
Szefowa mazowieckiej turystyki
W kwietniu 2022 roku została ponownie wybrana na prezeskę zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Do stowarzyszenia należą samorządy, przedsiębiorcy, instytucje kultury i organizacje pozarządowe działające w obszarze turystyki i kultury na Mazowszu. Wspiera też lokalne organizacje, samorządy i przedsiębiorców, którzy działają na rzecz rozwoju turystyki i promowania turystycznej atrakcyjności swojego subregionu. W skali ogólnopolskiej organizacja rozpowszechnia najbardziej wartościowe działania w obszarze kultury i turystyki podejmowane w Warszawie i na Mazowszu. Organizacja zrzesza obecnie 129 podmiotów, a jej stabilność finansowa jest gwarantowana przede wszystkim przez wsparcie samorządu województwa, dzięki któremu budżet MROT wynosi obecnie ponad 3,6 mln zł.