eOstroleka.pl
Region,

Innowatorzy Mazowsza wybrani!

REKLAMA
zdjecie 608
fot. mazovia.plfot. mazovia.pl
REKLAMA

Samorząd Mazowsza od lat wspiera przedsiębiorców i naukowców w pracy nad nieszablonowymi projektami, dzięki którym województwo nie tylko przyspiesza gospodarczo, lecz także odpowiada na najważniejsze wyzwania współczesności. Innowacyjność regionu dostrzegają też w Unii Europejskiej. Województwo mazowieckie otrzymało od Komisji Europejskiej tytuł Regionalnej Doliny Innowacji, nagrodę Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości za budowanie przedsiębiorczego, innowacyjnego regionu i tworzenie przyjaznego otoczenia biznesowego.

To potwierdzenie, że integrujemy potencjał sektora nauki i biznesu, budujemy konkurencyjną gospodarkę opartą na wiedzy i nowoczesnych technologiach. Gratuluję laureatom konkursu. Dziękuję też partnerom, którzy wspierają naszą inicjatywę i przyczyniają się do tworzenia przyjaznego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości na Mazowszu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Konkurs to szansa na zdobycie wsparcia finansowego, ale też promocję w mediach i wśród potencjalnych partnerów. Dodatkowo jest to okazja na zwiększenie konkurencyjności i rozpoznawalności na rynku oraz nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych. Dla naukowców konkurs jest szansą na zdobycie prestiżowego wyróżnienia, co podnosi ich renomę w środowisku akademickim i biznesowym, a także zwiększa widoczność ich prac w mediach i wśród potencjalnych inwestorów.

Laureaci konkursu

W tegorocznej edycji zgłosiło się 28 naukowców i 34 firmy. Zgłoszenia oceniało 28 ekspertów, którzy analizowali każdy projekt pod kątem innowacyjności, wpływu na otoczenie oraz potencjału wdrożeniowego. Kapituła nagrodziła pięciu naukowców i dwie firmy.

W kategorii „Innowacyjny Naukowiec”:

  • I miejsce (20 tys. zł) – dr inż. Łukasz Żrodowski za pracę pt. „Kształtowanie struktury i właściwości kompozytów na bazie szkieł metalicznych, wytwarzanych metodą selektywnego przetapiania proszków”;
  • II miejsce ex aequo (po 15 tys. zł): dr inż. Cezary Kraśkiewicz za pracę pt. „Identyfikacja i dobór cech materiałowych wybranych izolatorów wibroakustycznych w systemach konstrukcji dróg szynowych”; dr Aleksandra Głowacka-Rutkowska za pracę pt. „Wybrane właściwości obligatoryjnie litycznych bakteriofagów Staphylococcus aureus w kontekście badań nad potencjałem terapeutycznym bakteriofagów”;
  • III miejsce ex aequo (po 13 tys. zł): dr Patrycja Dzianok za pracę pt. „Imaging genetics: APOE/PICALM genes are associated with mild alterations in brain function in healthy, middle-aged individuals” (Genetyka obrazowa: Geny APOE/PICALM są powiązane z łagodnymi zmianami w funkcjonowaniu mózgu u zdrowych osób w średnim wieku); dr inż. Milena Leszczyńska za pracę pt. „Sztywne pianki poliuretanowe otrzymywane z zastosowaniem surowców odnawialnych”.

W kategorii „Innowacyjna Firma”:

  • I miejsce (30 tys. zł) – HigoSense Sp. z o.o. za urządzenie medyczne Higo, umożliwiające wykonywanie podstawowych badań przedmiotowych w sposób zdalny.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymała firma Science4Beauty Sp. z o.o. za opracowanie autorskiej metody produkcji rekombinowanej konotoksyny, oryginalnie występującej w jadzie ślimaków morskich z rodzaju Conus.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
lub zaloguj się    

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×