Innowacyjny system, po raz pierwszy używany w Unii Europejskiej, trafił do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Dostarczony przez izraelską firmę sprzęt ma chronić personel medyczny przed skutkami promieniowania.
Firma Radication z Izraela, specjalizująca się w ochronie radiologicznej w zakresie kardiologii interwencyjnej i elektrofizjologii, nawiązała współpracę z Oddziałem Kardiologii Interwencyjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Szpital otrzymał pierwszy zainstalowany w Unii Europejskiej system chroniący personel medyczny przed skutkami promieniowania rentgenowskiego.
Liczne badania dokumentują zagrożenia dla zdrowia personelu medycznego związane z narażeniem na promieniowanie.
- Współpraca pomiędzy Radiaction a Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym w Ostrołęce obejmuje sprzedaż urządzenia osłonowego oraz bieżące gromadzenie danych i badania w celu dalszej poprawy wydajności urządzenia i jego łatwej integracji z przebiegiem pracy klinicznej - poinformowała izraelska firma.
Cytowany w komunikacie firmy dyrektor medyczny szpitala w Ostrołęce Wojciech Krzyżanowski powiedział:
Ochrona personelu przed promieniowaniem jest jednym z naszych priorytetów, a bezpieczeństwo pacjentów pozostaje bez zmian. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Radiaction, aby chronić naszych lekarzy i personel przed szkodliwym promieniowaniem. Nasze pierwsze wrażenia związane z technologią są bardzo pozytywne
Głosy zadowolenia ze współpracy płyną także ze strony firmy, która dostarczyła innowacyjny system do Ostrołęki.
- Cieszymy się ze współpracy z Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym w Ostrołęce i możliwością ochrony ich zespołu. Po utworzeniu tego pierwszego unijnego Centrum planujemy rozszerzyć nasz zasięg kliniczny w Unii Europejskiej i wejść na rynek amerykański - podkreślił Jonathan Yifat, dyrektor generalny Radiaction.