eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gra terenowa "Ostrołęckie ścieżki Niepodległej" – zgłoś się!

REKLAMA
zdjecie 175
REKLAMA

Zostańcie niepodległościowymi działaczami, uwolnijcie Mariana Bożywoja Kłycińskiego, który zawiesił na ostrołęckim ratuszu polską flagę i przeżyjcie wyjątkową przygodę dzięki grze terenowej organizowanej przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

ZGŁOSZENIA ONLINE GRA TERENOWA OSTROŁĘCKI ŚCIEŻKI NIEPODLEGŁEJ

„Ostrołęckie ścieżki Niepodległej” to trwająca 3 dni gra terenowa opowiadająca o odzyskaniu niepodległości z perspektywy ostrołęczan.

Drużyny złożone z rodzin i przyjaciół wcielą się w niepodległościowych działaczy, biorąc udział w immersyjnej zabawie z pogranicza historycznej powieści szpiegowskiej i filmu akcji.

Główną misją, przed jaką staną uczestnicy, będzie odnalezienie i uwolnienie Mariana Bożywoja Kłycińskiego, który w momencie odzyskania niepodległości odegrał istotną rolę: zawiesił na ostrołęckim ratuszu polską flagę.

Gra rozpocznie się w lasku przy ul. Warszawskiej, w sobotę 9 listopada o godz. 10.00. Kontynuowana będzie w kolejne dwa dni, a zakończy się w niedzielę 11 listopada ok. godz. 12.30.  

Odwiedzicie kilka miejsc w Ostrołęce. W każdym z nich ukryte będą zdjęcia przedstawiające miejsca, ludzi i obiekty związane z odzyskaniem niepodległości i latami dwudziestymi XX wieku. Będą one pomocne przy wykonaniu zadania konkursowego.

Zasady uczestnictwa

Udział w grze terenowej jest bezpłatny. Drużyny, których maksymalnie może być 25, muszą wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE do środy 6 listopada. Ekipy mogą liczyć od 2 do 8 osób.
Konkurs plastyczny

Grze towarzyszyć będzie też konkurs plastyczny. Zadaniem będzie wykonanie plakatu w technice kolażu, w formacie A1, z wykorzystaniem materiałów zgromadzonych przez uczestników.

Temat pracy ma nawiązywać do odzyskania niepodległości przez Polskę, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy ostrołęckiej.

Zachęcamy do twórczego podejścia do tematu: można np. wykorzystać własne zdjęcia, zestawić je z historycznymi, sięgnąć po memy i inne współczesne sposoby komunikacji.

Gotową pracę należy dostarczyć do Kawiarni Partyzanckiej, do godziny 10.00 w poniedziałek 11 listopada 2024 r.

Przed zgłoszeniem swojego uczestnictwa w grze, a także w konkursie historyczno-plastycznym należy zapoznać się z jej regulaminem.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26  27 dk28 dk29 dk30  1
×