eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Fredki" w ostrołęckiej bibliotece [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 480
fot. www.ostroleka.plfot. www.ostroleka.pl
REKLAMA

W drugą rocznicę śmierci Alfreda Sierzputowskiego, jego przyjaciele i lokalni literaci spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by poczytać satyry, fraszki, limeryki. Biesiada Humoru i Satyry "Fredki" ma się odtąd odbywać każdego roku.

"Fredki" mają być sposobem na uczczenie pamięci poety, dla wielu mistrza i patrona. Jego przyjaciele i organizatorzy spotkania nie chcieli, by był to po prostu wieczór wspomnień. Ten z pewnością byłby nostalgiczny, a Alfred Sierzputowski znany był ze swego doskonałego poczucia humoru, ciętej riposty, celnie punktowanych absurdów rzeczywistości.

Sabina Malinowska z Miejskiej Biblioteki zauważyła również, że podobnej imprezy nie ma w kalendarzu kulturalnym miasta. W przyszłości Biesiada Humoru i Satyry "Fredki" może przerodzić się w konkurs, a na spotkaniu będą chętnie gościli literaci z innych części Polski. Podobnie rzecz ma się np. Z "Qpiszewiadą".

We wtorkowy wieczór, 7 listopada swoje krótkie formy – satyry, fraszki, limeryki, złote myśli przedstawiło dziesięć osób. Większość z nich to znani ostrołęczanom poeci – Stanisław Kałucki, Joanna Brodowska. Ale pojawili się również entuzjaści, którzy tworzą od niedawna, np. Maria Dłuska. Widownia usłyszała utwory nowe i już publikowane w tomikach. Część z nich poświęcona była pamięci Alfreda Sierzputowskiego, kilka zostało przez niego zrecenzowanych lub docenionych. Recytowano również fraszki poety.

Była to również okazja do przypomnienia mniej znanego utworu Alfreda Sierzputowskiego "Tryptyk Polski". Karol Samsel zinterpretował jego fragment na zakończenie wieczoru.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×