Dzięki fotopułapkom możemy przenieść się do serca kurpiowskich lasów, by obserwować żyjące tam zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Te niezwykłe urządzenia rejestrują obrazy i dźwięki, ukazując nam codzienne życie dzikich mieszkańców m.in. Płoszyc, rejonu Karaski i doliny Omulwi. Zobaczcie nagranie, jakie trafiło do naszej grupy eOstrołęka na Facebooku dzięki stronie Macieja Jóźwiaka.
Nagrania z fotopułapek dostarczają bezcennych informacji o zachowaniach zwierząt, ich migracjach i relacjach między poszczególnymi gatunkami. Dzięki nim możemy podziwiać różne gatunki zwierząt. Fotopułapki stanowią również narzędzie ochrony przyrody. Pozwalają na monitorowanie liczebności gatunków zagrożonych wyginięciem, a także na wykrywanie kłusowników i innych osób zagrażających dzikiej naturze.
Kurpiowszczyzna słynie z różnorodności. Na tym terenie żyje wiele gatunków zwierząt. Ochrona tych gatunków jest niezwykle ważna, a fotopułapki stanowią w tym procesie nieocenioną pomoc. Dzięki zdjęciom i filmom z fotopułapek możemy nie tylko poznawać piękno kurpiowskiej przyrody, ale również uczyć się szanować ją i chronić. To doskonały sposób na edukację ekologiczną zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy, co kryje się w kurpiowskich lasach, zachęcamy do odwiedzenia licznych ścieżek edukacyjnych i punktów widokowych. Pamiętajmy, że dzika natura to nasz skarb, o który należy dbać.