W Ostrołęce rozpoczęto cykl spotkań eksperckich poświęconych potrzebom edukacyjnym i możliwościom jakie dają funkcjonujące w regionie szkoły i uczelnie wyższe. Pierwsze z seminariów już za nami. Wzięło w nim grono ekspertów reprezentujących kluczowe instytucje.
Organizatorem pierwszego z cyklu spotkań był Instytut Kształcenia Zawodowego Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku z siedzibą w Ostrołęce. Projekt skierowany do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i zdobyć dodatkowe wykształcenie to inicjatywa dr Romana Gawrycha, rektora ostrołęckiej filii WSSE.
Chcemy zrobić takie zderzenie na ile są potrzeby edukacyjne a na ile Ostrołęka jest w stanie, powinna, może, wskazane byłoby, ażeby te potrzeby edukacyjne realizowane były tu, u nas, na miejscu. Z różnych względów, jak choćby ekonomicznych, dla tychże osób, które podejmują wyzwania edukacyjne, czy też dla osób, które chciałby podjąć pracę tutaj, jako ludzie nauki.
- mówił podczas inauguracji projektu dr Roman Gawrych.
Eksperci zaproszeni do udziału w pierwszym z paneli dyskusyjnych skupili się na omówieniu potrzeb edukacyjnych w reprezentowanych przez siebie branżach. Do udziału w seminarium zaproszono m.in. Michała Giersa - dyrektora ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marcina Grabowskiego - kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, Mariusza Popielarza - dyrektora Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce, Annę Śniadach z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce, Ewę Żach - psychologa biznesu, profesor WSAP dr Łucję Lisiecką, dr Dorotę Czyż - dyrektor CKZiU w Ostrołęce, Klaudię Gawrych - nauczyciela muzyki oraz dr Mariusza Brodnickiego z WSSE.
Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie dyplomów absolwentom studiów podyplomowych WSSE z roku akademickiego 2022/2023.