eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dwie mazowieckie inwestycje w prestiżowym plebiscycie

REKLAMA
zdjecie 480
REKLAMA

Siedleckie Centrum Onkologii i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce mają szansę na tytuł TOP Inwestycji Komunalnej 2019. O tę prestiżową nagrodę walczy w tym roku 25 projektów z całej Polski. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie odbędzie się 13-15 maja 2019 br. w Katowicach.

To już ósma edycja konkursu organizowanego przez Europejski Kongres Gospodarczy, Grupę PTWP oraz Portal Samorządowy. W tym roku organizatorzy docenią tych, którzy dzięki odważnym prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska i wyznaczają trendy. Tegoroczna edycja konkursu dotyczy inwestycji oddanych do użytku w 2018 r. lub tych zrealizowanych co najmniej w połowie (na dzień 31 grudnia 2018 r.). Zwycięzców wybiorą członkowie Rady Konsultacyjnej. Ponadto czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl wskażą jedną inwestycję, która ich zdaniem zasługuje na wyróżnienie. Głosowanie trwa do 6 maja, do godz. 12.00.

– Bardzo się cieszymy z tej nominacji. Tym bardziej, że jest to już kolejna szansa dla nas na zdobycie tytułu Top Inwestycji. W ubiegłym roku uznanie jury zdobył nasz projekt budowy kolektorów słonecznych w 12 mazowieckich szpitalach. W tym roku mamy szansę na kolejny tytuł i liczymy, że się uda – mówi marszałek Adam Struzik.

O zaszczytny tytuł TOP Inwestycji Komunalnej 2019 walczy 25 projektów z całej Polski. Wśród nich dwie inwestycje samorządu województwa mazowieckiego – budowa i uruchomienie Siedleckiego Centrum Onkologii oraz rewitalizacja i rozszerzenie działalności Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Siedleckie Centrum Onkologii to nowoczesny, pełnoprofilowy ośrodek onkologiczny i jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Przyjazne wnętrza, wysoko wyspecjalizowana kadra oraz najnowszej generacji sprzęt medyczny zapewniają mieszkańcom Mazowsza szybką diagnostykę i leczenie chorób nowotworowych na bardzo wysokim poziomie. Inwestycja o wartości ponad 112 mln zł powstała dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego oraz środkom unijnym.

Z kolei Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zostało wyróżnione za projekt „Rewitalizacja. Per causam ad animi”. Inwestycja dotyczy rewitalizacji zabytkowej kamienicy przy pl. gen. J. Bema 9, a więc sąsiadującej z siedzibą muzeum. W ramach projektu w obiekcie przeprowadzone zostały prace budowlane, restauratorskie i konserwatorskie, a tym samym muzeum zyskało dodatkową przestrzeń. W części zabytkowej kamienicy utworzone zostało Cyfrowe Archiwum Tradycji Kurpiów. Natomiast przestrzeń galerii wycinanki powiązana została z pracownią etnodesignu. Realizacja tej inwestycji pozwoliła na poszerzenie oferty edukacyjnej w zakresie kultury i sztuki Kurpiów, ze szczególnym zaakcentowaniem wycinanki i haftu. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom unijnym w ramach RPO WM 2014-2020 oraz ze środków samorządu województwa mazowieckiego (wkład własny). Ponadto w 2015 r. blisko 2 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczył na zakup budynku przy ul. Bema 9.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×