eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czy uda się wskrzesić ruch kolejowy na trasie Ostrołęka-Szczytno?

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Członkowie ostrołęckiego Towarzyszenia Dróg Żelaznych i miłośnicy kolei spotkali się w sobotę, 2 lutego, w świetlicy przy PKP na osiedlu stacja, by porozmawiać o możliwości reaktywacji połączenia kolejowego na trasie Ostrołęka-Szczytno.

- Celem naszego działania jest utworzenie turystyki kolejowej w oparciu o istniejącą, lecz nieczynną linię kolejową Ostrołęka-Szczytno. Chcielibyśmy, aby na tej trasie, posiadającej niezwykłe walory turystyczne poruszały się nie tylko najmniejsze drezyny, mogące przewozić po kilka osób, aż po różnego rodzaju składy wycieczkowe, składające się z zabytkowych lokomotyw i wagonów. Chcielibyśmy też każdą stację na tej trasie ustylizować na wzór z różnych epok, np. początek XX wieku, okres międzywojenny czy czasy PRL-u – powiedział nam Mariusz Sasiak, założyciel Towarzystwa Dróg Żelaznych.

Uruchomienie nieczynnej linii kolejowej umożliwiłoby rozwój turystyki w naszym regionie. Miłośnicy kolei chcieliby w najbliższym czasie organizować różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, właśnie o tematyce kolejowej. Jak się dowiedzieliśmy, członkowie Towarzystwa Dróg Żelaznych starają się, aby pozyskać zabytkową lokomotywę, która po odpowiednim odrestaurowaniu, mogłaby zapoczątkować rozwój turystyki kolejowej w regionie.

W trakcie spotkania poruszono między innymi kwestie niezbędnych sił i środków potrzebnych do realizacji pomysłu. Jak przyznali organizatorzy spotkania, liczy się każda pomoc, przy choćby udrażnianiu i remoncie torowisk i stacji kolejowych po różnego rodzaju działania promocyjne.  

W spotkaniu udział wzięli m.in. Jerzy Grabowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta, Stanisław Rybski, radny sejmiku województwa mazowieckiego, byli i obecni pracownicy PKP a także miłośnicy kolei.

REKLAMA
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×