Wśród czerwcowych propozycji przygotowanych dla mieszkańców przez Ostrołęckie Centrum Kultury znajdziemy m.in. koncert Wolnej Grupy Bukowina, koncert na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wystawy w Galerii Ostrołęka oraz rodzinny dzień „planszówek”.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym kalendarzem imprez odbywających się w czerwcu w obiektach OCK
.
KRÓL MIDAS W RĘKACH BOGÓW
spotkania z muzyką - przedstawienie w kostiumach
6 VI, godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł
Quasi opera w dwóch aktach autorstwa Piotra Wróbla na podstawie scenariusza Katarzyny Podlasińskiej. Powstały w 2017 roku „Król Midas...” jest operą komiczną, na przekór tradycji przedstawiania wątków mitologicznych z całą powagą i dostojeństwem. Król Midas jest jedną z najbardziej znanych postaci w mitologii. Jego losy z jednej strony pokazują naiwność i słabość natury ludzkiej, z drugiej zaś spryt i moc bogów, w rękach których człowiek okazuje się prawdziwą igraszką.
WOJCIECH SADLEY - TKANINA ARTYSTYCZNA
wernisaż wystawy
7 VI, godz. 19, Galeria Ostrołęka
Wojciech Sadley ur. w 1932 roku w Lublinie. Studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Lublinie, a następnie na wydziałach Architektury Wnętrz i Malarstwa ASP w Warszawie. Ukończył je kolejno w 1954 i 1959.
W latach 1960-68 pracował w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Od 1968 wykłada w macierzystej uczelni, od 1973 kieruje Katedrą Tkaniny Eksperymentalnej na Wydziale Malarstwa, od 1983 jest profesorem. Równocześnie od 1988 pracuje na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczy też w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu, prowadząc tam Katedrę Malarstwa. Wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą, w tym na ważnych przeglądach, jak I-IV Międzynarodowe Biennale Tkaniny, Lozanna 1962-1973, VIII i XI Biennale Sztuki, Sao Paulo 1965 i 1971, „Exempla”, Monachium 1970 i in. Tworzy rozbudowane struktury przestrzenne na pograniczu malarstwa, rzeźby i tkaniny. Poszczególne ich typy czy odmiany układają się w cykle, których tytuły często nawiązują do tradycji antycznej.
WOLNOŚĆ... KOCHAM I ROZUMIEM
koncert w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości
8 VI, godz. 18, scena przy Kupcu
Każdy okres w historii ma zawsze odzwierciedlenie w sztuce. W Polsce lata 70., 80., 90. to czas autorskiej piosenki literackiej oraz twórczości rockowej. Artyści przeciwstawiali się systemowi, w jedyny możliwy sposób... tworząc utwory, w których oprócz warstwy muzycznej bardzo ważną część stanowił tekst. Piosenki, które chcemy przedstawić są ważne i reprezentatywne dla okresu, w którym powstawały. Warto je przypomnieć, kolejne pokolenia powinny je znać.
Zaśpiewają je: Monika Batogowska, Agnieszka Drabot, Aneta Żebrowska, Stanisław Orłowski, Tomasz Samsel oraz wokalistki Studia Piosenki: Iza Duszak, Natalia Sadocha, Natalia Kleczkowska
Zagra zespół w składzie: Konrat Drabot - gitara, Krzysztof Lewandowski - gitara basowa, Adam Karpiński - perkusja, Tomasz Rybacki - instrumenty perkusyjne, Tadeusz Kowalewski - piano
światła: Jakub Bendarski
dźwięk: Mateusz Grzybowski
kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kowalewski
WOLNA GRUPA BUKOWINA
koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
9 VI, godz. 17, sala OCK, bilet 30 zł
Jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej. Wolna Grupa Bukowina od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik - śpiew
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna
FABRYKA ZABAWEK
spektakl z cyklu Godziny dla Rodziny
10 VI, godz. 12, sala OCK,
bilety 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła)
Agencja Artystyczna PrymArt z Katowic przedstawi dzieciom musicalową bajkę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zaskakujące postaci zabiorą najmłodszych do świata zabawek. To niebywała historia o tajemniczej pracowni i poczciwym Panu Stanisławie, który tworzy zabawki dla wszystkich dzieci, powstają tu lalki, misie, pajacyki, kolejki, które nocą ożywają.
BAŚNIOWY AMBARAS
premierowy spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego NIEWIDZIALNI
10 VI, godz. 16, Klub Oczko, wstęp wolny
Zobaczymy dwa spektakle - „Baśniowy ambaras” wg scenariusza Doroty Dankowskiej, w reżyserii Anny Filochowskiej; występują: Maja Kowalska, Hubert Laskowski, Patrycja Laskowska, Paweł Mazurek, Andżelika Parzych, Oliwia Półtorak, Miłka Zyskowska, Miłka Napiórkowska, Klaudiusz Półtorak oraz "Przez dziurkę od klucza" na podstawie książki Krystyny Siesickiej; występują: Julia Jankowska, Amelia Kosowska, Gabrysia Laskowska, Oliwier Potocki, Marcin Protas, Adrian Szostak, Antoni Wawrzyński, Zofia Zyśk, Alicja Obuchowska; scenariusz i reżyseria - Anna Filochowska.
63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
14-16 VI, mała sala OCK, wstęp wolny
finał centralny w turniejach: recytacja i wywiedzione ze słowa
Co roku w czerwcu gościmy znakomitych recytatorów z całej Polski, laureatów konkursów eliminacyjnych. Rywalizują oni z sobą w czterech koncertach konkursowych. Zmaganiom turniejowym towarzyszą warsztaty dla uczestników i instruktorów.
14 VI godz. 13.30 I koncert
godz. 17.45 II koncert
15 VI godz. 13.30 III koncert
godz. 17.45 IV koncert
16 VI godz. 12.00 koncert galowy, ogłoszenie wyników
Zapraszamy wszystkich miłośników literatury i sztuki "żywego słowa".
MOJA SZKOŁA I JA
wernisaż wystawy fotografii
8 VI, godz. 18, hol OCK
Zdjęcia wykonała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 1, która zgłosiła się do udziału w projekcie o tym samym tytule. A dokładnie ci uczniowie, którzy zdecydowali się na zajęcia w pracowni fotografii analogowej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Ostrołęki i Przewodniczącego Rady Miasta.
NA WAKACJE RUSZAMY, BEZPIECZNIE WRACAMY
20 VI, godz. 10.00, Kultownia, Aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny
Spotkanie, na którym rozmawiać będziemy o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Nie zabraknie też czasu na zabawę. Pomogą nam w tym: Komenda Miejskiej Policji w Ostrołęce, Grupa Ratownicza „Nadzieja” i WOPR-OS Ostrołęka.
RODZINNY DZIEŃ PLANSZÓWEK (2)
21 VI, godz. 17.30-20.00, Kultownia, Aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny
Druga edycja imprezy, gdzie każdy może pograć w ulubione gry, albo takie, których nie znał wcześniej. Zapraszamy całe rodziny – świetna zabawa gwarantowana. Uwaga! Dla stałych bywalców przewidziane są niespodzianki, zatem warto odwiedzać nas co miesiąc.
NA POWITANIE LATA
spektakl taneczny
23 VI, godz. 11.30, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny
Zapraszamy na podsumowanie rocznej pracy Zespołu Tańca Współczesnego De-eM czyli spektakl taneczny, w którym wystąpią wszystkie grupy wiekowe. Na scenie pojawią się również wokalistki Studia Piosenki z Klubu Oczko, które zaśpiewają letnie, słoneczne piosenki.