eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co nas czeka przez najbliższe pięć lat? Oto obietnice wyborcze Łukasza Kulika

REKLAMA
zdjecie 608
Łukasz Kulik, fot. eostroleka.plŁukasz Kulik, fot. eostroleka.pl
REKLAMA

Mieszkańcy Ostrołęki wybrali Łukasza Kulika na prezydenta Ostrołęki, opowiadając się za programem, jaki przygotował jego sztab wyborczy. Jaka przyszłość nas czeka? Jeżeli kandydat dotrzyma słowa i zrealizuje wszystkie punkty, nie powinniśmy narzekać. Zobacz, jakie obietnice złożył mieszkańcom przed wyborami.

Łukasz Kulik swój program wyborczy podzielił na kilka stref, w których zawarł po kilka punktów.

W strefie transportu Kulik deklaruje likwidację stref płatnego parkowania w całym mieście, współpracę z gminami w sprawie przywrócenia połączeń autobusowych, przywrócenie starego rozkładu jazdy i linii MZK, przebudowanie skrzyżowań ul. Stacha Konwy z ul. Słoneczną i Padlewskiego, budowę nowego dworca PKS oraz wymianę taboru MZK na nowoczesne i ekologiczne autobusy zasilane CNG.

Kolejna strefa to strefa domu. Nowy prezydent Ostrołęki deklaruje poprawienie jakości wody w kranie (poprzez modernizację linii wodociągowych i wymianę rur azbestowych oraz zmianę procesu uzdatniania wody z chlorowania na ozonowanie). Zapowiada też czystsze powietrze zimą, niższe opaty za wodę i ścieki, rozbudowę parkingów (w tym budowę nowych parkingów podziemnych, nad którymi będą boiska i tereny do rekreacji), a także budowę chodników i placów zabaw oraz likwidację smrodu.

W strefie edukacji znajdujemy obietnicę wprowadzenia bezpłatnej nauki pływania dla najmłodszych, posiłków za złotówkę w przedszkolach, opiekę stomatologa w szkołach czy też wprowadzenie kompleksowego programu zajęć dodatkowych wraz z dopłatami do nich. Wprowadzony będzie także nowy system stypendialny dla najlepszych uczniów w Ostrołęce, wybudowane zostaną co najmniej dwa nowe przedszkola.

Przechodzimy do strefy zdrowia. Tu Kulik obiecuje wykupienie dodatkowych pakietów świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców, np. szczepionek przeciw grypie dla seniorów. W Ostrołęce powstać ma też kompleks tężni solankowych. Zmieni się także otoczenie szpitala - parking ma być bezpłatny, a oddział okulistyczny zostanie uruchomiony dzięki środkom z budżetu miasta (choć szpital jest wojewódzki). Wprowadzone mają być też miejskie programy profilaktyki wad postawy, schorzeń wzroku i słuchu u dzieci oraz profilaktyki cukrzycy i kardiologicznej wśród dorosłych. Kulik zapowiada także programy informacyjne i żywieniowe w szkołach jako element walki z otyłością.

W strefie seniorów znajdujemy także kilka obietnic. W budynku dawnego kasyna powstać ma Centrum Aktywności Seniorów. Opłaty za zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zmaleją o 50 procent, wprowadzona zostanie także karta seniora ze zniżkami na różnego rodzaju usługi. Łukasz Kulik deklaruje także powstanie programów "Złota Rączka" (mający na celu wykorzystanie wiedzy i umiejętności seniorów, którzy są wciąż w stanie pomóc wielu osobom) oraz "Lato dla Seniora", czyli oferta spędzania wolnego czasu na powietrzu w okresie letnim. Do tego wprowadzony zostanie program "Opieka 75+", którego zadaniem jest pomoc seniorom w miejscu ich zamieszkania i monitorowanie ich sytuacji zdrowotnej.

W strefie rekreacji znajdujemy obietnicę, dzięki której stadion miejski ma zmienić się nie do poznania. Wymieniona zostanie bieżnia, wyremontowane mają być rozbiegi do skoku w dal i wzwyż, rzutnie do pchnięcia kulą, dyskiem i oszczepem. W miejscu trybuny, znajdującej się naprzeciwko trybuny z krzesełkami, ma powstać nowa trybuna, pod którą będą znajdowały się szatnie dla zawodników i magazyny klubowe. Powstać ma także boisko trawiaste w sąsiedztwie boiska ze sztuczną nawierzchnią - zimą ma być ono przykrywane tzw. balonem. Kolejne obietnice to ciekawe trasy rowerowe, otwarty dostęp do obiektów sportowych dla wszystkich mieszkańców (za symboliczną opłatą), przejrzysty podział środków na sport, wspieranie sportu amatorskiego czy odkryty basen w sąsiedztwie stadionu miejskiego.

Strefa wypoczynku - co tutaj? Na przykład budowa parku przy ul. Warszawskiej, ma się on stać wizytówką Ostrołęki. Do tego program "Zielone Miasto", czyli zwiększenie ilości nowo nasadzanych drzew, bezpłatne autobusowe linie eventowe (np. na Miodobranie Kurpiowskie w Wykrocie czy Grzybobranie w Długosiodle) oraz przyłączenie prądu do rodzinnych ogródków działkowych (wraz zamontowaniem dodatkowego oświetlenia i monitoringu). Zapowiadane są również nowoczesne parki miejskie (w tym jeden nowy park na osiedlu Centrum) oraz rozrywka dla mieszkańców - np. Sylwester czy Dni Ostrołęki na wysokim poziomie.

Wyżej wymieniony program poparło dokładnie 14 898 mieszkańców w drugiej turze wyborów, więc teraz przed prezydentem i jego załogą ciężka praca, by sprostać ich oczekiwaniom.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×