Kurs wychowawcy – a dokładniej kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej – to doskonała szansa na zdobycie cennych kwalifikacji i umiejętności niezbędnych do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zastanawiasz się nad wzięciem w nim udziału? Dowiedz się, kto może się na niego zapisać, jakie tematy są omawiane w trakcie kursu oraz jakie możliwości zawodowe otwierają się przed absolwentami.
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza – komu polecamy udział w kursie?
Kurs wychowawcy to świetny wybór dla osób, które chcą znaleźć zatrudnienie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, takich jak domy dziecka, świetlice środowiskowe i ośrodki wychowawcze. To także dobra opcja dla nauczycieli, pedagogów i innych specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i zdobyć nowe umiejętności.
Kurs na wychowawcę jest dla ciebie, jeśli:
- pasjonuje cię praca z dziećmi i młodzieżą,
- chcesz rozwijać swoje umiejętności pedagogiczne i wychowawcze,
- szukasz nowych możliwości zawodowych w sektorze edukacyjnym i opiekuńczym.
Aby zapisać się na kurs wychowawcy, wymagane jest posiadanie wykształcenia wyższego. Jeśli nie masz ukończonych studiów, to wybierz platformę dydaktyczną ePedagog, która umożliwia w takiej sytuacji warunkowe przystąpienie do kursu.
Program kursu wychowawcy. Czego się nauczysz?
Program kursu z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej jest bardzo wszechstronny oraz obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę. Oto niektóre z kluczowych tematów, z którymi zapoznają się kursanci:
- psychospołeczne uwarunkowania rozwoju dzieci i młodzieży (psychologia rozwoju; przyczyny nieprawidłowego rozwoju dziecka);
- elementy pedagogiki opiekuńczej (prawo rodzinne i opiekuńcze; diagnoza pedagogiczna w pracy opiekuńczo-wychowawczej);
- metodyka pracy opiekuńczo-wychowawczej (komunikacja interpersonalna w pracy opiekuna-wychowawcy; trening umiejętności opiekuńczo-wychowawczych);
- zajęcia fakultatywne (terapia i profilaktyka uzależnień; technologie informacyjno-komunikacyjne w opiece i wychowaniu).
Kurs wychowawcy trwa łącznie 270 godzin. Zapisując się na niego na platformie ePedagog, możesz przerabiać materiały we własnym tempie.
Kurs z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i co dalej? Wiemy, gdzie znajdziesz pracę
Zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej w trakcie kursu to doskonała inwestycja w twoją zawodową przyszłość. Gdzie możesz pracować po jego ukończeniu? Absolwenci mogą znaleźć pracę w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, szkołach i przedszkolach, organizacjach pozarządowych czy ośrodkach rekreacyjnych i sportowych. Oprócz tego mogą również zatrudnić się jako wychowawcy na obozach i koloniach letnich i zimowych, gdzie będą zajmować się organizacją czasu wolnego dzieci i młodzieży.
Artykuł sponsorowany.