Już tylko przez kilka dni, do 23 czerwca można głosować na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest rekordowe 30 mln złotych! – Jeśli chcesz mieć wpływ na to co powstanie w Twoim regionie lub najbliższej okolicy, zagłosuj! – zachęca marszałek Adam Struzik.
W puli 30 mln zł
To co wyróżnia tę edycję budżetu obywatelskiego to rekordowa kwota do rozdysponowania dla mieszkańców Mazowsza – aż 30 milionów złotych! Ta olbrzymia suma stanowi szansę na zrealizowanie ważnych projektów i inicjatyw, które mogą mieć pozytywny wpływ na życie wszystkich Mazowszan, ale też takich, które przyniosą korzyści lokalnym społecznościom.
– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza widzimy realne zmiany w naszym województwie. Środki z budżetu obywatelskiego pomogły zrealizować wiele potrzebnych lokalnie inwestycji, doposażyć różne instytucje, przeprowadzić liczne akcje – warsztaty, zajęcia dla dzieci czy warsztaty dla seniorów. Dlatego w tym roku pula na realizację projektów została zwiększona do 30 mln zł. W całym województwie, dzięki niezwykłym pomysłom mieszkańców odbywają się pikniki, koncerty, oddolne inicjatywy ekologiczne. Jestem dumny z mieszkańców naszego regionu. Zachęcam do głosowania – podkreśla marszałek Adam Struzik.
288 projektów do wyboru
Już tylko do niedzieli, 23 czerwca br., mieszkańcy Mazowsza mogą oddać głos na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. W tym roku można głosować na 54 projekty z puli ogólnowojewódzkiej i 234 propozycji z subregionów. Rekordowa liczba zatwierdzonych projektów wpłynęła z subregionu radomskiego – aż 43 propozycje. W regionie warszawskim-wschodnim mieszkańcy mają do wyboru 32 projekty, zaś w ciechanowskim o jeden mniej – 31. W regionie siedleckim głosować można na 28 projektów, w warszawskim zachodnim na 25, w ostrołęckim na 24, w żyrardowskim na 23, a w regionie płockim na 15 projektów. Natomiast w samej Warszawie do wyboru jest ich 13.
Jak głosować?
Wystarczy wejść na platformę bom.mazovia.pl i kliknąć przycisk „Głosuj online”. Kolejny krok to podanie danych, takich jak: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego. W głosowaniu można oddać 2 głosy – najpierw wybieramy 1 projekt z puli ogólnowojewódzkiej, następnie z wybranego podregionu. Nie trzeba oddawać dwóch głosów. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Głosowanie kończy się 23 czerwca 2024 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca.
Jak zauważa zastępca dyrektora ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim Sara Michalska, teraz wszystko w rękach mieszkańców – autorów oraz tych, którzy aktywnie angażują się w życie województwa – Konkurencja jest duża, zachęcam więc do aktywnej promocji swoich pomysłów. Liczę na to, że w tym roku padnie rekord oddanych głosów.