Jedenastu skazanych przebywających w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. infułata Zygmunta Żukowskiego. Podniosła uroczystość odbyła się w środę 16 listopada w więziennej kaplicy.
Kapelan Zakładu Karnego w Przytułach Starych ks. Bogusław Ofman – proboszcz tutejszej parafii, wziął na siebie obowiązek właściwego przygotowania osadzonych do przyjęcia bierzmowania. W uroczystej mszy świętej uczestniczył zastępca dyrektora jednostki - mjr Zdzisław Dawid.
Bierzmowanie to jeden z siedmiu sakramentów w Kościołach katolickich, starokatolickich, prawosławnych. Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem. Katolika włącza w misję ewangelizacyjną Kościoła katolickiego. Udziela go również cerkiew prawosławna, ale wkrótce po chrzcie (czyli niemowlętom).
fot. por. Grzegorz Gieryk / ZK Przytuły Stare
Bierzmowanie w więzieniu [ZDJĘCIA]




Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zobacz również
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
7 | ![]() |
![]() |
![]() |
11 | ![]() |
![]() |
14 | 15 | ![]() |
17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | ![]() |
24 | 25 | ![]() |
![]() |
28 | 29 | ![]() |
1 | 2 | 3 | 4 |