Mimo intensywnych działań policji i straży miejskiej, wciąż nie znika problem bezdomnych nadużywających alkoholu w przestrzeni publicznej. Straż Miejska w swoim najnowszym zestawieniu poinformowała, że w 2019 roku interweniowała wobec takich osób 201 razy.
Skargi
Zachowanie osób bezdomnych przebywających w przestrzeni publicznej to problem, z którym służby borykają się od lat. Często dochodzi do zakłócania porządku publicznego przez wyżej wymienionych, a to jest już uciążliwe dla mieszkańców. Skarżą się oni na nadużywanie alkoholu przez osoby bezdomne, jak również na załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych i na klatkach schodowych.
Dworzec i centrum miasta
Ostrołęczanie skarżą się na "działalność" osób bezdomnych, nierzadko nadużywających alkoholu, szczególnie w dwóch obszarach miasta: dworca autobusowego (tu często można spotkać takie osoby na przystankach), jak również w centrum miasta - ulice Powstańców/Goworowska. W tej ostatniej lokalizacji doszło ostatnio nawet do przepychanek, zakończonych interwencją policji. Po wizytach bezdomnych w okolicznych blokach trzeba było niejednokrotnie przeprowadzać dezynfekcję klatek schodowych.
Ponad 200 interwencji
Interwencje wobec osób bezdomnych podejmuje także Straż Miejska. Z najnowszego raportu wynika, że w 2019 roku w ramach porozumienia w sprawie realizacji działań profilaktycznych "Pomocna Dłoń" strażnicy miejscy podjęli 201 interwencji w stosunku do osób bezdomnych z teremu Ostrołęki, doprowadzili 127 osób do noclegowni lub miejsca zamieszkania. Wielokrotnie udzielana była pomoc medyczna na oddziale SOR w szpitalu przy udziale funkcjonariuszy SM.