eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przywrócą ruch kolejowy na trasie Ostrołęka-Szczytno?

REKLAMA
zdjecie 608
fot. sxc.hufot. sxc.hu
REKLAMA

Z inicjatywy Stowarzyszenia Towarzystwo Dróg Żelaznych w Ostrołęce oraz starosty Powiatu Ostrołęckiego  Stanisława Kubła zostało zorganizowane spotkanie, w którym wzięło udział grono osób zainteresowanych infrastrukturą kolejową.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych w Siedlacach, Towarzystwa Dróg Żelaznych, Urzędu Miasta w Ostrołęce, urzędów gmin w Goworowie, Rzekuniu, Baranowa, Długosiodle oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce.

Podczas spotkania dyskutowano również na temat uzgodnień przebiegu budowy drogi Ostrołęka- Wyszków na odcinku Pasieki- Przetycz. Rozmowy dotyczyły przejazdów kolejowych oraz ich wspólnego finansowania przez samorządy i kolej. Mówiono także o planach związanych z uruchomieniu linii kolejowej Ostrołęka- Wielbark i wykorzystaniu jej do obsługi ruchu turystycznego.

Zaproszonym gościem ze strony PKP był dyrektor PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach Andrzej Kmiecik. Spotkanie dotyczyło między innymi rewitalizacji linii kolejowej nr 35 i możliwości zorganizowania ruchu turystycznego na trasie Ostrołęka- Szczytno.

Linia ta dzięki staraniom Stowarzyszenia Towarzystwo Dróg Żelaznych została na jesieni ubiegłego roku odkrzaczona i odchwaszczona przez profesjonalną firmę wycinkową BIO-PAL. Pozostała jednak naprawa torowiska. Podczas spotkania dyrektor Kmiecik zapewnił, że począwszy od września tego roku sukcesywnie będą uzupełniane ubytki (kradzieże szyn) w torowisku.

Docelowo linia ta ma być udrożniona w ciągu kilku miesięcy. Zainteresowanie wielu podmiotów gospodarczych z powiatu ostrołęckiego i przasnyskiego daje nadzieję na otwarcie linii dla ruchu towarowego, turystycznego i
pasażerskiego w przyszłości. Stowarzyszenia Towarzystwo Dróg Żelaznych skupia się obecnie na stosowaniu oprysków chwastobójczych i przygotowaniu imprez, pikników kolejowych.

Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×