eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Październik w OCK: IX edycja OFF i koncert Filharmonii Narodowej

REKLAMA
zdjecie 6901
zdjecie 6901
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 6901

Jesień w OCK to wiele ciekawych propozycji kulturalnych. Jednym z ciekawszych wydarzeń jakie w październiku odbędą się w Ostrołęce będzie koncert w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy program imprez odbywających się w październiku w obiektach Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Inauguracja roku akademickiego OUTW
3 X, godz. 12, sala widowiskowa OCK
Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2017/2018 Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny - „Siwy włos ozdobną koroną" (Prz 16, 31) - sędziwy wiek znakiem Bożego błogosławieństwa i skarbnicą mądrości. Refleksja biblijna - wygłosi Ksiądz Prof. Zbigniew Skuza. Odbędzie się też ślubowanie i wręczanie legitymacji słuchaczom OUTW.

IX Ostrołęcki Festiwal Fotografii  
Festiwal jest kontynuacją corocznej imprezy, która na dobre wpisała się już w kalendarz kulturalny miasta. W tegorocznej edycji pragniemy zaprezentować dorobek fotograficzny wybranych stowarzyszeń i innych formalnych grup zajmujących się fotografią. W ramach tegorocznej edycji już w czerwcu odbył się ciekawy projekt fotograficzny ID, realizowany przez jednego z bardziej znanych i wielokrotnie nagradzanych fotografów, Filipa Ćwika. Wystawę prezentującą efekty jego pracy zobaczymy na zakończenie festiwalu. Jak co roku otworzymy też Galerię Bezdomną, umożliwiającą prezentację zdjęć wszystkim chętnym.

5 października – czwartek, Galeria Ostrołęka
19.00    otwarcie wystawy Kolektywu fotoreporterów InPRO
Kolektyw fotoreporterów inPRO powstał w 2014 r. z inicjatywy Mateusza Baja, Agaty Grzybowskiej, Anny Liminowicz i ostrołęczanina – Tomka Lendy. W 2015 roku do grupy dołączył fotoedytor Maciej Jaźwiecki, a w ostatnim czasie dwaj Anglicy: George Selley i Dave Shaw, a także pochodzący
z Francji, ale mieszkający obecnie w Polsce Gregory Michenaud. Punktem wspólnym zainteresowań każdego z członków InPRO jest fotografia społeczna: mniejszości, ludzie w trudnych i gra-nicznych sytuacjach, relacje w małych grupach społecznych i problemy współczesnego świata - to wszystko spotkamy na zdjęciach Kolektywu, którego fotografowie realizują aktualnie reportaże m.in. na Ukrainie, w Iranie, oraz Birmie.
19.30     wernisaż wystawy Agencji Fotograficznej NAPO
Agencja Napo Images powstała w 2008 roku. Skupia najważniejsze nazwiska współczesnej polskiej fotografii prasowej i dokumentalnej. W jej skład wchodzą: Filip Ćwik, Piotr Małecki, Adam Lach, Maciej Jeziorek, Ewa Meissner i Karolina Jonderko. Fotografowie Napo Images to wielokrotnie nagradzani autorzy, których połączyła pasja do rozwijania i promowania szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. Skupiają się na realizacji projektów długoterminowych, dotykających tematów ważnych społecznie, kulturowo czy politycznie. Wzajemna inspiracja i wykraczanie poza klasyczne definicje dokumentu i reportażu owocują licznymi publikacjami w prasie, wystawami fotograficznymi w międzynarodowych galeriach, docenianymi przez odbiorców i krytykę publikacjami książkowymi oraz nagrodami na światowych konkursach fotograficznych.

6 października – piątek, OCK
18.00     hol OCK I piętro - wernisaż wystawy Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR
Stowarzyszenie BLUR to zbiór różnorodności, zarówno osób i charakterów, jak i działań. Obecnie do BLURA należy ponad 40 osób, amatorów i profesjonalistów, których łączy jedno – sztuka fotografii. BLUR współpracuje z  Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, Planetą 11 oraz olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium. Wystawy członków stowarzyszenia gościły m.in. w klubokawiarni Awangarda Bis, w Galerii Sowa, w Starym Ratuszu w Olsztynie oraz w wielu innych miejscach wystawowych. Wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Związku Polskich Fotografów Przyrody, Stowarzyszeniem Warmija czy Łyńskim Centrum Rozwoju AŁNA organizowane były plenery fotograficzne.
Prezentowana na festiwalu wystawa to prace archiwalne członków Stowarzyszenia Blur - 10 prac z ubiegłorocznej wystawy pt. Portret i 18 prac z tegorocznej wystawy pt. Pejzaż Miejsko-Wiejski.
18.30     hol OCK parter - wernisaż wystawy „Ostro" Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego
Towarzystwo powstało w 1949 r. Od 1957 roku posiada własną Galerię Fotografii, w której obecnie prezentowanych jest około 20 wystaw rocznie, indywidualnych i zbiorowych, autorów krajowych i zagranicznych. Prowadzenie tego typu działalności, nieprzerwanie od tylu lat, jest niewątpliwie wielkim sukcesem i umożliwia spełnianie głównego celu, czyli upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. Obecnie Towarzystwo liczy ponad 90 członków, zarówno takich, dla których fotografia jest sposobem spędzania wolnego czasu, jak i tych, dla których stała się zawodem. Od wielu lat, organizowane są dla członków ŁTF wystawy tematyczne. Od dwóch lat, zaczęto zapraszać do udziału w wystawie również kolegów z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń i klubów fotograficznych. Jedną z takich ekspozycji, jest wystawa pt. „Ostro" zaprezentowana w czerwcu 2016 roku jako wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi 2016.

7 października - sobota, budynek po byłym Kasynie, ul. Kościuszki  
10.00-20.00 - Galeria Bezdomna
Jej ideą jest prezentacja zdjęć w starych, opuszczonych pomieszczeniach. Każdy kto ma ochotę może przyjść, przynieść swoje zdjęcia i poczęstunek, przygotować wystawę i zaprosić swoich gości na wernisaż. Zapraszamy do udziału.
18.00     wernisaż wystawy Galerii Bezdomnej oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego InQbator 2017

8 października – niedziela, Galeria Ostrołęka
Od  godz. 11.00 przegląd portfolio prowadzony przez Maćka Jaźwieckiego, zawodowego fotoedytora w redakcji Gazety Wyborczej oraz Annę Liminowicz, która była gościem OFF w 2015 roku (obydwoje reprezentują Kolektyw Fotoreporterów InPRO)
12.00     spotkanie autorskie z francuskim fotografem oraz pokaz zdjęć autora (Gregory Michenaud jest członkiem Kolektywu fotoreporterów InPRO).

16-27 października – Galeria Ostrołęka
Warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 6-8 lat.                                                    
Zapisy grup zorganizowanych i szczegółowe informacje o warsztatach w Galerii Ostrołęka tel. 29 7643954

26 października – Galeria Ostrołęka
19.00     finisaż wystawy Kolektywu Fotoreporterów InPRO
19.30     wystawa portretu podsumowująca projekt ID Filipa Ćwika
20.00     projekcja filmu

PAN TOM BUDUJE DOM
spektakl Teatru PerSe z Płocka
15 X, godz. 12, sala widowiskowa OCK
bilet 7 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły); sprzedaż biletów od 26 IX w kasie Kina Jantar od godz. 15
Pan Tom Buduje Dom - to bajka o wynalazkach i poszukiwaniu szczęścia. To dwie drabiny, skrzynka, deska, stołek i wiaderko oraz znaczenia, które rodzą się w głowie za sprawą naszej wyobraźni. Pan Tom Buduje Dom to podróż w świat wyobraźni i teatru lalek cieniowych. (...) Trzymajcie się dzieciaki i załóżcie kaski; nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na budowie.
Spektakl na podstawie tekstu Stefana Themersona. Scenariusz, scenografia, reżyseria: Zespół. Muzyka: Krzysztof Misiak. Aktorzy: Anna Kaźmierowska, Joanna Stanowska i Mariusz Pogonowski

GŁOWA PEŁNA DŹWIĘKÓW
koncert Filharmonii Narodowej z cyklu spotkania z muzyką
18 X, sala OCK, godz. 13.15 i 14.15, bilet 5 zł
Gdyby Ludwig van Beethoven jeszcze żył, miałby teraz 247 lat i mieszkał w Zjednoczonej Europie. Ciekawe, jak przyjąłby fakt, że napisaną przez niego melodię Ody do radości uczyniono hymnem Unii Europejskiej. Może pokładałby nadzieję we współczesnej medycynie, licząc na pomoc w odzyskaniu słuchu? Czy wtedy stworzyłby kolejne symfonie, jeszcze wspanialsze od dziewięciu wcześniejszych. w 190. rocznicę śmierci wielkiego mistrza można pozwolić sobie na podobne rozważania. Na pewno warto też lepiej poznać muzykę Beethovena - ta bowiem nie przemija, wciąż zachwycając i zdumiewając słuchaczy.

FLIRT KAŻDEGO MOŻE SPOTKAĆ
koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
21 X, sala widowiskowa OCK, godz. 17,
bilet 30 zł; sprzedaż biletów od 24 IX, od godz.15, w kasie Kina
Zapraszamy na spektakl z piosenkami francuskimi, w tłumaczeniu m.in. Wojciecha Młynarskiego. Kompozycje Brela, Brassensa, Aznavoura, Piaf - to tylko niektóre z kolekcji utworów jakie usłyszymy. Na scenie, w niecodziennych dla siebie rolach, zobaczymy artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk": Katarzynę Grysko, Joannę Cierniak, Renatę Dworak, Mariana Chroboka i Dariusza Żaczka. Widowisko współtworzą muzycy Zespołu: Krzysztof Anczyk (piano), Piotr Mazur (kontrabas), Tomasz Lensky (klarnet), Krzysztof Kawa (skrzypce). Ruch sceniczny - Katarzyna Grysko, scenografia - Magdalena Gera.
Reżyserzy spektaklu: Tomasz Lorek i Kuba Abrachamowicz
Piękne głosy, klimat paryskich teatrów i największe przeboje francuskich gwiazd – to wszystko połączył „Flirt", który „każdego może spotkać...". Widzowie są świadkami powstawania czegoś niezwykle pięknego i szlachetnego, co rodzi się powoli - flirtu, zarówno głównych bohaterów widowiska, jak i artystów Zespołu „Śląsk" z nową formą ich artystycznej ekspresji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 6901
zdjecie 6901
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29  30  31
×